21 godzin do sukcesu

Posted on cze 9, 2019

ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA WŁASNY SUKCES

Recenzja Leszka Mateli

Profesor Zbigniew Królicki to nie tylko naukowiec z Politechniki Wrocławskiej zajmujący się techniką niskich temperatur i odnawialnymi źródłami energii, ale również badacz i publicysta o bardzo szerokich zainteresowaniach począwszy od radiestezji, feng shui, numerologii, ekologii, energii kształtu, a na metodzie Silvy, NLP i różnych formach treningu motywującego skończywszy. Można być rzec, prawdziwy człowiek renesansu żyjący współcześnie.

Niedawno katowickie wydawnictwo KOS opublikowało ciekawą książkę reprezentującą nurt tzw. prac motywujących Zbigniewa Królickiego. Jej tytuł 21 GODZIN DO SUKCESU wziął się stąd, że mniej więcej tyle godzin zajmuje jej przeczytanie. Jak zauważa jej autor czasami jedno zdanie może zmienić wszystko dookoła, wytrącić z marazmu, spowodować, że zaczniemy znowu po prostu żyć. A takich zdań w jego publikacji możemy odnaleźć mnóstwo, w zależności, który akurat są nam potrzebne i trafiają do naszej wyobraźni.  Znajdziemy tu mnóstwo anegdotek i przypowieści, też z kręgu kulturowego chińskiego, które mogą zainspirować nas do przemyśleń. Prof. Królicki uświadamia nam, że zawsze na coś czekamy. Jednocześnie apeluje do nas, aby czekając nie tracić czasu, nie marnować swojego życia i zająć się rozwojem samego siebie. Życie jest zbyt krótkie. Warto nie zmarnować go bezsensownie, bo drugiego nie dostaniemy. Jedynym ograniczeniem w naszym rozwoju są ograniczenia tkwiące w naszym, umyśle.

W książce powtarza się myśl Dale Carnegie: Nie wystarczy tylko wiedzieć. Musisz pojąc działania i tak robić! 

W tomiku zostały zebrane problemy i tematy, które kiedyś były ważne dla autora. Warto się z nimi zapoznać, bo mogą być one również ważne dla czytelnika książki.

Informacja o publikacji na stronie Wydawnictwa KOS:

https://www.kos.com.pl/21_godzin_do_sukcesu_kos.html