Anthony William: Uzdrawiająca żywność… i Uzdrawiające oczyszczanie…

Posted on Maj 8, 2021

NIECH  ŻYWNOŚĆ  BĘDZIE  TWOIM  LEKARSTWEM, A LEKARSTWO TWOJĄ ŻYWNOŚCIĄ

 

Anthony William (właściwie Anthony William Coviello) jest uzdrawiaczem i autorem cieszących się dużą popularnością w Stanach Zjednoczonych książek. Chciałbym skoncentrować się na dwóch z nich: UZDRAWIAJĄCEJ ŻYWNOŚCI BOSKIEGO LEKARZA (w 2021 r. wznowiono ten bestseller) oraz UZDRAWIAJĄCYM OCZYSZCZANIU ORGANIZMU WEDŁUG BOSKIEGO LEKARZA. Obie pozycje wydało po polsku w twardej oprawie i z kolorowymi ilustracjami Studio Astropsychologii w Białymstoku.

Amerykanin twierdzi, że inspiracji dostarcza mu istota duchowa (Spirit) pomagająca stawiać dokładne diagnozy oraz opracowywać szczegółowe plany terapeutyczne dotyczące różnych dolegliwości, w tym wielu chorób uchodzących za nieuleczalne. Posiada zagorzałych fanów wśród celebrytów za oceanem, występuje cyklicznie w audycjach radiowych i telewizyjnych, prowadzi profile na Facebooku i Instagramie mające po 3,5 mln obserwujących. Ponadto 6 napisanych przez niego książek stało się bestsellerami w USA. Zanim pojawiły się jego publikacje, przez ponad 20 lat działał jako uzdrawiacz. Wiele osób nazywa go współczesnym Edgarem Cayce’m (1877-1945). Nic też dziwnego, że William jest zaciekle atakowany szczególnie przez lobbystów związanych z wielkimi koncernami farmaceutycznymi oraz przez twardogłowych przedstawicieli świata medycyny. Przytaczają oni argumenty, że nie jest ani lekarzem, ani naukowcem. Tymczasem większość metod, które proponuje, opiera się po prostu na zdrowej diecie. Już przecież w IV w. p.n.e. Hipokrates głosił: Niech żywność będzie Twoim lekarstwem, a lekarstwo Twoją żywnością!

Terapeuta w swoich książkach opisuje produkty zapobiegające chorobom i przywracające zdrowie. Podzielił je na cztery kategorie, które nazwał „świętą czwórką”.

Wśród owoców szczególne właściwości przypisuje: jabłkom, morelom, awokado, bananom, jagodom, żurawinie, daktylom, figom, winogronom, kiwi, cytrynom i limonkom, mango, melonom, pomarańczom i mandarynkom, papajom, gruszkom i granatom.

Z warzyw wyróżnia: karczochy, szparagi, selery, warzywa krzyżowe (kapustowce, czyli m.in. jarmuż, kapusta, kalafior, brukselka, brokuły, rzodkiewka, rzepa, rzeżucha ogrodowa), ogórki, liście warzyw, cebula, ziemniaki (w tym też ziemniaki słodkie), rzodkwie, kiełki i siewki.

Spośród ziół i przypraw podkreśla prozdrowotne zalety zwłaszcza: kociego pazura (vilcacory), kolendry, czosnku, imbiru, oregano, szałwii, tymianku, rozmarynu, melisy, korzenia lukrecji, pietruszki, liścia maliny, mniszka lekarskiego, pokrzywy, korzenia łopianu, kurkumy, aloesu, kokosa, chagi (błyskoporka podkorowego) oraz roślin morskich (np. morszczynu czy mchu islandzkiego) wchłaniających toksyny.

Opisuje również czwartą kategorię produktów, do których należy miód oraz rośliny lecznicze, takie jak:  czerwona koniczyna, owoce dzikiej róży oraz borówki.

W jego książkach znajdziemy szczegóły, na jakie dolegliwości stosować konkretne rośliny i jak je przyrządzić. Autor wskazuje też źródła licznych chorób trapiących współczesnych ludzi. Wśród ich przyczyn wymienia: promieniowanie (przede wszystkim elektrosmog), toksyczne metale ciężkie, rozprzestrzenianie się wirusów (szczególnie destrukcyjną rolę przypisuje wirusowi Epsteina-Barra) oraz DDT. Ten ostatni produkt został wprawdzie wycofany z produkcji w Polsce i w większości krajów, ale zastąpiły go niestety inne środki owadobójcze.

Dla zachowania zdrowia William zaleca uzdrawiające oczyszczanie organizmu. Detoksykacja jest ważnym warunkiem wstępnym.  Według niego, najlepiej zacząć ją dietą jednoskładnikową, która ma trwać co najmniej tydzień. Proponuje picie   na czczo wody z sokiem z cytryny i limonki, a następnie, po 15-30 min., soku z selera naciowego (a w przypadku nietolerancji – czystego soku z ogórka). Pokarm w czasie oczyszczania należy ograniczyć do owoców i warzyw, np. banana i papai (opcjonalnie z sałatą) oraz ziemniaków, groszku i dyni, gotowanych na parze.

Warto zapoznać się z podawanymi przez niego szczegółowymi przepisami dietetycznymi i programami detoksykacji organizmu (w tym z dietą 3:6:9). Wszystko należy oczywiście stosować rozsądnie, konsultując z dietetykiem czy lekarzem. Lektura obu książek godna jest polecenia dla wszystkich czytelników dbających o zdrowie.

 

LM

Informacje o książce: UZDRAWIAJĄCE OCZYSZCZANIE ORGANIZMU WEDŁUG BOSKIEGO LEKARZA:

 

https://studioastro.pl/wydawnictwo/ksiazki/zdrowie/choroby/uzdrawiajace-oczyszczanie-organizmu-wedlug-boskiego-lekarza-plany-terapeutyczne-dla-osob-cierpiacych-na-leki-depresje-tradzik-egzeme-borelioze-dolegliwosci-ze-strony-ukladu-pokarmowego-mgle-um/

Informacje o książce: UZDRAWIAJĄCA ŻYWNOŚĆ BOSKIEGO LEKARZA

https://studioastro.pl/wydawnictwo/ksiazki/zdrowie/choroby/uzdrawiajaca-zywnosc-boskiego-lekarza-terapeutyczna-moc-owocow-warzyw-ziol-anthony-william/