CHIŃSKI NOWY ROK – SZANSA DLA CIEBIE

Posted on lut 10, 2021

CHIŃSKI NOWY ROK – SZANSA DLA CIEBIE

Wykorzystaj tradycyjną wiedzę Chińczyków

 

Leszek Matela, publicysta, autor 58 książek i programu komputerowego feng shui

 

12 lutego 2021 to początek Nowego Roku Chińskiego. Rok Bawoła kończy się dopiero 31 stycznia 2022. To bardzo mocny znak, symbol sukcesu osiągniętego ciężką pracą. A związany dodatkowo z żywiołem metalu. Szansa dla każdego, kto chce zmienić coś w swoim życiu na lepsze! Także dla Ciebie! Wykorzystaj sprzyjające energie! Pomoże Ci w tym feng shui i chińska sztuka życia oparta dla sprawdzonych przez kilka tysiącleci tradycjach.

 

Chińczycy posługują się kalendarzem słoneczno-księżycowym. Długość roku określana jest według Słońca, a miesiące dzielą się przy uwzględnieniu cyklu księżycowego. Dlatego Nowy Rok jest świętem ruchomym, przypadającym zależności od roku okresie od 21 stycznia do 20 lutego.

Jak podaje dawna tradycja, prekursorem chińskiego liczenia czasu był cesarz Huangdi, władca i mędrzec z III tysiąclecia p.n.e. Uznał on rok 2637 p.n.e. za początek chińskiej ery.

Najważniejszym świętem obchodzonym w Chinach oraz we wszystkich społecznościach Dalekiego Wschodu na całym świecie jest Nowy Rok, zwany Chun Jie (Święto Wiosny). To czas, kiedy Chińczycy, Japończycy, Wietnamczycy, Tajwańczycy, Koreańczycy i inni odsłaniają swoje najbarwniejsze oblicze. Jego datę wyznacza tradycyjny kalendarz księżycowy i przypada ono w lutym bądź w styczniu. Wszystko zależy, w którym czasie w danym roku księżyc osiąga nów. Święto chińskiego Nowego Roku jest bardzo uroczyste i celebruje się je zazwyczaj co najmniej cztery-pięć dni.

Będąc w Chinach w tym czasie, lepiej niczego nie planować, żadnego zwiedzania, podróży, załatwiania jakichkolwiek spraw. Wszystko w czasie świętowania jest albo pozamykane, albo funkcjonuje w ograniczonym zakresie. Sklepy i domy często przez dwa tygodnie ozdobione są karteczkami z wypisanymi na nich życzeniami szczęścia, bogactwa i wszelkiej pomyślności. W czasie uroczystego posiłku z okazji tego święta serwuje się pierożki jiaozi z ukrytymi w środku monetami. Każdy, kto spotka taką monetę w czasie jedzenia, wierzy, że fortuna będzie mu sprzyjać w nadchodzącym roku. Chińczycy z okazji święta Chun Jie odwiedzają krewnych i przyjaciół obdarzając się nawzajem hong bao – czerwonymi paczuszkami z imitacją pieniędzy.

Z okazji Nowego Roku odbywają się pokazy sztucznych ogni, uroczyste pochody, festyny oraz tańce smoków, w czasie których ludzie przebrani za smoki pląsają po ulicach. Fajerwerki na Nowy Rok mają też znaczenie spirytystyczne. Chińczycy są bowiem przekonani, że w ten sposób można odstraszyć złe duchy. Czasem też w tym samym celu na progach domów lub na drzwiach wejściowych malowane są podobizny bogów.

Wszyscy na Dalekim Wschodzie starają się wraz z Nowym Rokiem uregulować długi, pozbyć się starych rupieci, przygotować się do nowego początku, rozpocząć zmiany na lepsze. CZEMU MY W EUROPIE NIE MOŻEMY TEŻ TEGO UCZYNIĆ I ZAINICJOWAĆ NOWEGO STARTU Z SIŁĄ UPORU I WYTRWAŁOŚCIĄ BAWOŁA?!!!

Warto zapoznać się z zasadami feng shui i uporządkować przestrzeń wokół siebie. Opracowałem program komputerowy pod Windows pt.: ANALIZA FENG SHUI. Pozwala on m.in. na określenie właściwych i niewłaściwych kierunków dla danej osoby, odpowiedniego usytuowania drzwi, biurka czy fotela w domu lub biurze według stron świata, analizy układów partnerskich w domu, w pracy czy gronie przyjaciół. Dzięki niemu można określić osobisty znak w chińskim zodiaku i liczbę kua, dobrać kolory zewnętrzne i wewnętrzne pomieszczeń oraz ulokować w  sposób najwłaściwszy towary w sklepie.  Program służy pomocą zarówno firmom jak i osobom indywidualnym. Jego uzupełnieniem  jest PROGRAM MANTYCZNY „I CING”. To komputerowa wersja znanej starochińskiej wyroczni i księgi mądrości I CING. W wersji klasycznej musisz rozrzucać patyczki bądź analizować układy monet. To egzotyczne, ale dość uciążliwe, bo można łatwo przy zliczaniu pomylić się i sięgnąć po niewłaściwą interpretację. Tu masz wszystko usprawnione i możesz to zrobić siedząc przy klawiaturze. Ta samo łatwo się pomylić przy określaniu swego znaku chińskiego Zodiaku. Osoba urodzona np. 30 stycznia może należeć do innego znaku niż człowiek urodzony 31 stycznia.  Wszystko zależy kiedy zaczynał się Nowy Roku. Daty początków Roku Chińskiego program ANALIZA FENG SHUI ma zawarte w bazie danych. Dzięki temu bezbłędnie i automatycznie odkreślisz swój znak i liczbę KUA, która ma ogromne znaczenie dla naszego życia.  Wyniki będziesz mógł zobaczyć na monitorze i wydrukować.

Wspomniane programy wchodzą do pakietu zawierającego również programy do ćwiczeń intuicji i jasnowidzenia (PREKOGNICJA), programy KABALISTYKA – do obliczeń numerologicznych wg 3 różnych systemów oraz WYROCZNIĘ RUNICZNĄ (program mantyczny z wykorzystaniem run). Cały pakiet w cenie zwykłej książki!

ZAINTERESOWANY JESTEŚ PAKIETEM PROGRAMÓW EZOTERYCZNYCH, PISZ NA MAIL:

12radius@wp.pl

Więcej na temat, jak skorzystać ze sprawdzonej wiedzy Chińczyków dowiesz się również z przygotowywanej do druku książki mego autorstwa CHIŃSKI SPOSÓB NA ZDROWIE. Może zainteresuje Cię np. dlaczego kraje, które stosują Tradycyjną Medycynę Chińska (TCM) znacznie lepiej radzą sobie z pandemią. Wystarczy porównać statystyki.  A dlaczego cały świat fascynuje się chińskimi symbolami i feng shui?