Cudowne grzyby maitake

Posted on wrz 24, 2015

Recenzja suplementu diety

Utarło się przekonanie, że grzyby mają prawie wyłącznie walory smakowe, a ich znaczenie dla zdrowia jest znikome. Nie jest to jednak prawda. Wiele ich gatunków ma niezwykłe właściwości lecznicze i profilaktyczne. Szczególną popularność w tym zakresie zdobyły reishi, zwane też ganodermą albo też po polsku lakownicą lśniącą. W ostatnim czasie pojawiły się informacje o jeszcze jednym rodzaju grzybów mającym wyjątkowe walory prozdrowotne. Chodzi o maitake (Grifola frondosa – żagwicę listkowatą). Są one znane i stosowane w Japonii, Chinach i na całym Dalekim Wschodzie od wielu wieków.

Grzyb ma charakterystyczny, słodki smak. W Japonii w stanie dzikim rośnie na pniach drzew, osiągając niekiedy dość dużą wagę. Istotne jest, że od ponad 20 lat maitake stał się grzybem hodowlanym, uprawianym na wysterylizowanym podłożu z trocin. Dzięki temu możliwa jest jego masowa hodowla.

Korzystne działanie maitake zostało potwierdzone w wyniku wieloletnich prac badawczych japońskiego naukowca dr Hiroaki Nanby : http://www.orthomolecular.org/library/jom/1997/articles/1997-v12n01-p043.shtm

Swoje właściwości maitake zawdzięcza wysokiej zawartości palisacharydów. Szczególne znaczenie posiada betaglukan. Powoduje on m.in. obniżenie zawartości cholesterolu LDL we krwi, zapobiega występowaniu cukrzycy oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej. Obniża również ciśnienie krwi. Znajduje też zastosowanie w profilaktyce nowotworowej szczególnie układu pokarmowego. Zwiększa aktywności makrofagów, co wpływa na zahamowanie rozwoju nowotworów piersi, prostaty, płuc i wątroby. Dostarcza witamin C, D i z grupy B oraz wapnia, potasu, białka i aminokwasów. Zalecany przy osteoporozie i alergii. Wzmacnia odporność, zwalcza wirusy i bakterie, reguluje wagę ciała, wspomaga funkcjonowanie jelit.

Maitake frakcja D jest oczyszczonym ekstraktem z grzyba. Tego typu produkt pojawił się w ofercie Centrum Ziołolecznictwa Wilcaccora.

Maitake.jpg.

Informacje na jego temat można naleźć pod adresem:

http://unadegato.pl/apteka/maitake-frakcja-proszek-100-p-76.html

CENTRUM ZIOŁOLECZNICTWA WILCACCORA

05-092 Łomianki, ul. Warszawska 71 a

tel. 22- 751 65 07

www.unadegato.pl

Uwaga: recen­zja suple­mentu diety nie jest jaką­kol­wiek wska­zówką medyczną. Po poradę należy zwra­cać się indy­wi­du­al­nie do leka­rza lub farmaceuty!