Cyndi Dale – Biblia energetycznej anatomii człowieka

Posted on maj 23, 2021

BIBLIA ENERGETYCZNEJ ANATOMII

Recenzja Leszka Mateli

Według medycyny energetycznej, człowiek prócz ciała fizycznego składa się z innych, niewidzialnych warstw zwanych też ciałami subtelnymi. Problem polega na tym, że w licznych systemach terapeutycznych używa się do ich określania różnych nazw. Dlatego też czytając o jodze, ajurwedzie, Tradycyjnej Medycynie Chińskiej (TCM) i innych szkołach uzdrawiania, możemy poczuć się nieco zgubieni. Pola energetyczne, kanały i zbiorniki opisywane są za pomocą rozmaitej terminologii, choć często wyrażają to samo.

Książka amerykańskiej terapeutki Cyndi Dale BIBLIA ENERGETYCZNEJ ANATOMII CZŁOWIEKA, wydana przez Studio Astropsychologii w Białymstoku, pomaga przebrnąć przez dżunglę pojąć, którą spotykamy w publikacjach. Liczące ponad 570 stron kompendium, opatrzone licznymi kolorowymi rysunkami, schematami i tabelami, ułatwia to zadanie. Autorka przedstawia jednocześnie, jakie implikacje dla zdrowia posiadają zakłócenia w poszczególnych warstwach energetycznych i kanałach przepływu, znajdujących w ciele człowieka.  Podane są też metody zapobiegania pojawiającym się dysharmoniom. Zaczerpnięte są one z czakroterapii, ajurwedy qigongu, reiki, kabały, akupunktury, refleksologii, uzdrawiania kwantowego, terapii kamieniami szlachetnymi i wielu innych metod holistycznych.  Przedstawione są też najnowsze badania naukowe dotyczące niewidzialnych pól oraz ich wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie. Nie jest to jednocześnie książka koncentrująca się na aspektach teoretycznych. Dzieło Cyndi Dale pomyślane zostało jako obszerny przewodnik po niewidzialnych radiacjach ducha, psychiki i świadomości. Można w nim znaleźć wiele praktycznych rozwiązań i konkretnych działań terapeutycznych. Po tej lekturze złożony świat subtelnych promieniowań staje się łatwiejszy do ogarnięcia dla każdego z nas.

Cyndi DaleBIBLIA ENERGETYCZNEJ ANATOMII CZŁOWIEKA, Studio Astropsychologii, Białystok 2021.

Informacja o książce na stronie wydawcy:

https://studioastro.pl/wydawnictwo/ksiazki/terapie/akupunktura/biblia-energetycznej-anatomii-czlowieka-holistyczne-vademecum-skutecznych-technik-uzdrawiania-energia/