ESCUDO – IDEALNE POŁĄCZENIE

Posted on maj 14, 2018

Recenzja suplementu diety

Ważną tendencją nadającą kierunek rozwoju współczesnej medycynie naturalnej i zielarstwu XXI w. jest poszukiwanie połączeń różnych naturalnych preparatów w celu zapewnienia jak najlepszego efektu synergicznego. Chodzi o znalezienie metody, dzięki której leki wspierają swoje działanie, a zmieszane ich w odpowiednich proporcjach powoduje zwielokrotniony skutek terapeutyczny. Na takimi rozwiązaniami pracuje założone przez Martę Skolmowską w 1994 r. Centrum Ziołolecznictwa Wilcaccora w Łomiankach koło Warszawy, jedyna firma polska współpracująca ze słynnym peruwiańskim Instytutem imienia Ojca Edmunda Szeligi (IPIFA).
We wspomnianym centrum powstał ostatnio produkt, który znakomicie wpisuje się w tę tendencję. Znaleziono idealne połączenie składników wspierających walkę z wielu groźnymi chorobami cywilizacyjnymi. Tak powstało ESCUDO, co po hiszpańsku znaczy tarcza, w zamyśle twórczyni preparatu: tarcza chroniąca przed różnymi chorobami. Stosując odpowiednie proporcje połączono tarczycę bajkalską (Scutellaria baicalensis) i Vilcacorą (Uncaria tomentosa).
Pierwszy ze składników należy do ważnych odkryć współczesnego ziołolecznictwa, należy dodać, że ponownych odkryć, bo bajkalina była znana i stosowana już przed wiekami. Badania przeprowadzone w XXI w. jej niezwykły aspekt, a mianowicie zdolność przedłużania życia komórek wchodzących w skład organizmu człowieka. Prócz spowalniania procesów starzenia, ziele to zapobiega uszkodzeniom łańcuchów DNA, chroni organizm przed działaniem wolnych rodników, pomaga na elastyczność stawów i ścięgien, zapobiega stanom zapalnym i zmianom alergicznym. Posiada też działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwwirusowe i przeciwmiażdżycowe.
Vilcacora ma również bardzo szerokie zastosowanie terapeutyczne, podnosi przede wszystkim znacząco odporność organizmu, wspomaga zwalczanie chorób nowotworowych oraz układu krążenia. Po połączeniu w preparacie ESCUDO działanie obu substancji jest znacznie zwiększone.

Informacje o produkcie można znaleźć na stronie Centrum Ziołolecznictwa Wilcaccora w Łomiankach:

http://ziola.unadegato.pl/escudo-p-89.html

 

Uwaga: recen­zja suple­mentu diety nie jest jaką­kol­wiek wska­zówką medyczną. Po poradę należy zwra­cać się indy­wi­du­al­nie do leka­rza lub farmaceuty!