Jan Zych (1939-2014)

Posted on kw. 18, 2014

Jan Zych był wybitnym bioenergoterapeutą, radiestetą, badaczem miejsc mocy. Uhonorowano go członkostwem w Międzynarodowej Agencji Wybitnych Uzdrowicieli (International Agency of Outstanding Healers). Zebrał wiele świadectw medycznych dotyczących skuteczności stosowanej przez siebie terapii.

Jan Zych

Jan Zych

Prowadził liczne kursy w Krakowie i wielu innych miastach. Był cenionym przez słuchaczy wykładowcą w Studium Psychotroniki im. Ochorowicza w Krakowie. Działał przez dłuższy czas w Małopolskim Stowarzyszeniu Naturopatii. Od połowy lat osiemdziesiątych badał czakram wawelski i jego oddziaływanie. Wśród miejsc mocy szczególnie cenił sanktuaria w Kalwarii Zebrzydowskiej i w Łagiewnikach.

Był człowiekiem o wszechstronnych zainteresowaniach. Grał np. w kameralnej orkiestrze symfonicznej i uprawiał turystykę górską. Uchodził za znawcę kamieni szlachetnych i minerałów, których używanie zalecał również do celów zdrowotnych.

Odwiedził aśram Sai Baby w Indiach. Interesował się działalnością słynnego uzdrawiacza niemieckiego Bruno Gröninga i średniowiecznej  mistyczki św. Hildegardy z Bingen. Był orędownikiem przesłania św. siostry Faustyny o Miłosierdziu Bożym.

Z pewnością Jan Zych na długo pozostanie w pamięci pacjentów, którym pomógł oraz ludzi, z którymi współpracował.