MACA DLA ZDROWIA

Posted on paź 7, 2014

Recenzja suplementu diety

Maca to jeden z najbardziej wszechstronnych leków pochodzących z Peru. Niestety ciągle niedoceniany w Polsce. Jego właściwości i szerokie zastosowanie budzą podziw. Maca (Lepidium meyenii) jest rośliną, której działanie dostosuje się w zadziwiający sposób do indywidualnych potrzeb każdego organizmu. W zależności od tego, jaki organ jest osłabiony, maca wspomaga leczenie danego schorzenia. Nic dziwnego, że wielu terapeutów zaleca stałe jej zażywanie. Peruwiańscy Indianie doceniali ją już przed wiekami. Wiedzieli, że jest bardzo ważnym źródłem zdrowia, siły i witalności. To ten specyfik pomagał im przetrwać ciężkie warunki życia na dużych wysokościach. Maca do dziś stanowi cenne uzupełnienie diety. Tamtejszy klimat i wysokość, na której rośnie, sprawiają, że jej skład jest niepowtarzalny. Roślina ta niegdyś była spotykana w całych Andach. Obecnie rośnie wyłącznie na wysokości powyżej 3500 m n.p.m. Surowcem używanym w terapii jest korzeń maci.
Specyfik ten jest niezwykle bogaty w pełnowartościowe białko, potrzebne organizmowi aminokwasy, łatwo przyswajalny wapń, żelazo, jod, witaminy, minerały i sterole. Pomaga nawet w stanach wycieńczenia, niedożywienia oraz w okresie dojrzewania, jak i przekwitania. Łagodzi depresje. Spowalnia procesy starzenia. Poprawia pamięć i zdolność przyswajania wiedzy oraz w sposób znaczący zwiększa biowitalność organizmu. Wspomaga wytrzymałość masy mięśniowej. Dzięki naturalnym prekursorom hormonalnym znakomicie stymuluje potencję i płodność. Nic dziwnego, że mówi się o tym specyfiku: peruwiańska viagra dla mężczyzn i kobiet. Znakomicie reguluje gospodarkę hormonalną. Doskonały środek do wzmocnienia i odnowy organizmu, zalecany szczególnie w czasie rekonwalescencji, a nawet w terapii zespołów przewlekłego zmęczenia. Pomaga przy osteoporozie. Jako silny środek immunostymulujący, wspomaga leczenie nowotworów, AIDS i gruźlicy. Używany w anemii, niedoczynności tarczycy, w terapii antycholesterolowej. Poprawia samopoczucie po chemioterapii.

Czarna Maca
W zależności od koloru bulw rozróżnia się macę żółtą, czerwoną i czarną. Centrum Ziołolecznictwa Wilcaccora wprowadziło w drugiej połowie 2014 r. na polski rynek również MACĘ CZARNĄ (REGINA SELVA), przynoszącą znakomite rezultaty zwłaszcza w rewitalizacji osłabionych organizmów. Producentem preparatu jest słynny Instituto Peruano de Investigacion Fitoterapica Andina – IPIFA w Peru założony przez ojca Szeligę, co daje gwarancję jakości.
Informacje:
http://unadegato.pl/apteka/maca-czarna-regina-selva-p-49.html

Uwaga: recen­zja suple­mentu diety nie jest jaką­kol­wiek wska­zówką medyczną. Po poradę należy zwra­cać się indy­wi­du­al­nie do leka­rza lub farmaceuty!