NOWE ODKRYCIA BUDOWLI SPRZED TYSIĘCY LAT W POLSCE

Posted on maj 9, 2020

Dzięki archeologii lotniczej i satelitarnej odkrywamy na terenie naszego kraju coraz to nowe obiekty sprzed tysięcy lat. Wcześniej o nich nie wiedziano. Niektórzy nawet powątpiewali, że w tak odległych czasach na obszarze dzisiejszej Polski istniały zaawansowane w rozwoju kultury i cywilizacje. Trzy lata temu ujawniono kręgi (tzw. rondle) i chaty sprzed ok. 6500 lat na polach w Drzemlikowicach, gm. Oława, woj. dolnośląskie.

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C82057%2Carcheolodzy-dzieki-rekordowej-suszy-poznamy-nowe-zabytki-wielu-z-nich-grozi

W listopadzie 2019 dzięki analizie map Google Mateusz Sosnowski z Instytutu Archeologii UMK i Jerzy Czerniec z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN odkryli prehistoryczne kręgi  w Łysomicach koło Torunia oraz koło miejscowości Tylice.

To już kolejne tego typu odkrycia dokonane za pomocą technik wykorzystujących zdjęcia. Niektórzy powiedzą, że to przecież tylko ślady na zwykłym polu. Pozory jednak mylą. Znaczenie takich ustaleń poszerza istotnie naszą wiedzę. Uważam, że obok badań archeologicznych ważne jest też radiestezyjne rozpoznanie terenu, ustalenie uwarunkowań geomantycznych, znalezienie śladów energetycznych dawnych mieszkańców. Choć gołym okiem mało widać, takie miejsca są ciekawe pod względem promieniowań kosmicznych. Dawne plemiona bezbłędnie potrafiły znajdować punkty, gdzie się one koncentrują i w tego typu silnych miejscach mocy wznosiły swoje świątynie i siedziby korzystając z dobroczynnych oddziaływań Natury.

Robiłem pomiary stymulujących radiacji przyrody w kilkunastu prehistorycznych osadach. Opisałem je m.in. w przewodniku MAGICZNE WYPRAWY PO POLSCE obejmującym woj. dolnośląskie, opolskie i śląskie. Dotyczyły one południowej części naszego kraju m.in.: Kietrza i okolic, Nowej Cerekwi i Pietrowic Wielkich. Dokładne informacje na ten temat można znaleźć we wspomnianej przeze mnie książce: 

http://leszekmatela.com/magiczne-wyprawy-po-polsce-dolnoslaskie-opolskie-slaskie/

https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=s_bBKUUCRK8&feature=emb_logo

Zapewniam, że prehistoryczne miejsca, mimo, że pozostało po nich zazwyczaj niewiele śladów materialnych, mogą być bardzo ciekawe do odwiedzenia. Powinniśmy tylko chcieć otworzyć się na niezwykłe wibracje, które są w nich nadal obecne. Każdy wrażliwy człowiek potrafi to zrobić. Możemy dzięki temu wniknąć w świat naszych przodków, zrozumieć sposób doświadczania i odbierania otaczającej rzeczywistości, który był ich udziałem.   

Leszek Matela, 2020