NOWE SUPLEMENTY Z CENTRUM ZIOŁOLECZNICTWA WILCACCORA

Posted on Mar 15, 2019

KOLBA VIOLETA, ŚLIWIEC, ABUTA

Recenzja 3 suplementów diety

Obszar Amazonii zawiera całe bogactwo roślin leczniczych. To prawdziwa apteka ludzkości. Suplementy diety i zioła z tamtego rejonu znakomicie uzupełniają rodzimą ofertę farmaceutyczną. Centrum Ziołolecznictwa Wilcaccora  z Łomianek   http://www.unadegato.pl/   i  https://www.facebook.co/Wilcaccora/ jest jedynym w Polsce ośrodkiem współpracującym z Peruwiańskim Instytutem Badań Fitoterapii Andyjskiej IPIFA założonym przez polskiego zakonnika i naturoterapeutę ojca Edmunda Szeligę (1911-2005)

 https://www.youtube.com/watch?v=qBk3fvfSvkI

Każda partia sprowadzanego do centrum w Łomiankach towaru dodatkowo jest badana przez Zakład Ekotoksykologii Roślin Uniwersytetu Warszawskiego. Ostatnio pojawiły się trzy nowe preparaty: Kolba Violeta, Śliwiec i Abuta.

Kolba Violeta, czyli Purpurowa kukurydza (Zea mays L.) uprawiana jest głównie w Peru, Chile, Argentynie i Ekwadorze. Posiada charakterystyczną fioletową barwę z powodu dużej koncentracji korzystnych dla organizmu antocyjanów (roślinne związki organiczne zaliczane do flawonoidów). Lecznicze i prozdrowotne właściwości purpurowej kukurydzy znane już są w Ameryce Południowej od wielu wieków. Również przeprowadzone w ostatnich latach  badania naukowe potwierdziły ich skuteczność. Okazało się, że mogą one skutecznie wzmocnić odporność organizmu, wspierają kondycję naczyń włosowatych i zapobiegają powstawaniu chorób układu krążenia. Polepszają też ukrwienie oczu.  Posiadają działanie przeciwcukrzycowe i przeciwmiażdżycowe. Mają też zastosowanie w kosmetyce działając przeciwzapalnie,  redukując obrzęki i reakcje alergiczne oraz stymulując produkcję kolagenu. Antocyjany mogą zapobiegać powstawaniu nowotworów, gdyż są silnymi przeciwutleniaczami skutecznie redukującymi wolne rodniki oraz chronią DNA przed mutacjami. Produkt stosowany jest jako środek wspomagający w diecie odchudzającej.

W preparacie Kolba violeta z Centrum Ziołolecznictwa Wilcaccora zawarty jest ekstrakt z nasion fioletowej kukurydzy o dużej koncentracji (12:1), dzięki temu posiada on znacznie zwiększone ilości korzystnych dla zdrowia antocyjanów.

Kolba Violeta – purpurowa (fioletowa kukurydza)

Informacje o KOLBA VIOLETA na stronie producenta:

http://ziola.unadegato.pl/kolba-violeta-100-g-p-93.html

Drugi ze wspomnianych preparatów to ŚLIWIEC. Zawiera on wysoko skondensowany ekstrakt z rośliny  Śliwiec mombin (Spondias mombin) rosnący m.in. w Meksyku, Brazylii, Peru i na Antylach oraz w Afryce (Ghana, Nigeria). Występuje pod różnymi nazwami, np. w Brazylii znany jest jako cajá, taperebá oraz ambaló, na Karaibach jobo, natomiast w Peru jako uvos lub mango ciruelo. Owoce śliwca posiadają działanie wzmacniające, regenerujące i odżywcze, poprawiają pracę układu pokarmowego, uzupełniają niedobór witamin (szczególnie B i C) i składników mineralnych oraz neutralizują szkodliwe działanie wolnych rodników.

 

Śliwiec

 

Trzecim z produktów jest ABUTA (Abuta grandifoglia – Abuta wielkolistna). Rośnie w wielu miejscach w strefach tropikalnych, ale najbardziej cenione pod względem farmakologicznym są rośliny tego gatunku pochodzące z Loreto, Iquitos oraz Ucayali w Peru. Preparat otrzymywany z abuty jest bogaty w liczne alkaloidy. Szczególnie cenne są:  palmatyna (działanie hipotensyjne oraz uspokajające), tetrandryna, parirurbina A i B (środki przeciwzapalne, przeciwbólowe przeciwgorączkowe oraz immunostymulacyjne. Trwają badania mające na celu wykazanie działania antynowotworowego abuty.

W peruwiańskiej medycynie ludowej preparat stosowano w terapii wszelkich dolegliwości tzw. kobiecych, a szczególnie zaburzeń menstruacyjnych, krwawienia pomenstruacyjnego i bolesnego miesiączkowania. Wykorzystywano też właściwości moczopędne, przeciwbólowe i wykrztuśne rośliny. Używano ją również jako afrodyzjak oraz środek stosowany w leczeniu niepłodności żeńskiej, niedokrwistości, cukrzycy, malarii, boreliozy i chorób reumatycznych.

IPIFA zaleca używanie tego suplementu diety przede wszystkim przy cukrzycy insulino-zależnej,  zaburzeniach miesiączkowania oraz  bolesnym miesiączkowaniu.

Abuta

Informacja o  preparacie ABUTA EKSTRAKT na stronie producenta:

http://www.unadegato.pl/abuta-grandifoglia-abuta-wielkolistna/

 

Uwaga: recenzja suplementu diety nie jest jakąkolwiek wskazówką medyczną. Po poradę należy zwracać się indywidualnie do lekarza lub farmaceuty!