PIRAMIDA RÓŻOKRZYŻOWCÓW W ROŻNOWIE

Posted on sie 21, 2020

PIRAMIDA RÓŻOKRZYŻOWCÓW W ROŻNOWIE

Leszek Matela, autor książki Magiczne wyprawy po Polsce

Pandemia nie służy turystyce. Czy to musi być prawdziwe stwierdzenie? Otóż nie! Można w naszych pięknym kraju uprawiać bezpieczne zwiedzanie weekendowe i indywidualne. Udając się samochodem, rowerem czy piechotą do niezwykłych i tajemniczych miejsc położonych poza szlakami turystycznymi. Po co tłoczyć się i narażać zdrowie na Monciaku czy Krupówkach wśród straganów z badziewiem, płacić dużą kasę za wstępy, wydawać kolosalne pieniądze na rybki i oscypki? Nieznane, a ciekawe zakątki Polski czekają, żebyś je odkrył! Za darmo!

Piramidy od wielu wieków fascynowały ludzi. Wiedziano o ich niezwykłych właściwościach. Wierzono, że grobowiec posiadający taki kształt zapewni nieśmiertelność. W Rożnowie niedaleko Kluczborka możemy znaleźć przykład realizacji tego typu idei. Budowę mauzoleum rodów von Eben i Mohring, posiadającą wspomnianą formę, zlecili właściciele ziemscy z tutejszych terenów w 1780 r. Byli też oni oficerami pruskimi oraz należeli prawdopodobnie do ruchu różokrzyżowców. Nawet swoją rodową posiadłość nazywali Górnymi Różami (Ober-Rosen). Członkowie wspomnianego ugrupowania uważali siebie za gnostyków chrześcijańskich i ezoteryków. Było to bractwo sekretne. Jego twórca, Johann Valentin Andreae (1586-1654), autor Alchemicznych zaślubin Christiana Rosenkreutza, czerpał inspirację z alchemii i wiedzy hermetycznej starożytności. Dla różokrzyżowców Wielka Piramida w Gizie posiadała ogromne znaczenie. Niektórzy praktykowali rytuał układania kamieni na kształt wspomnianej budowli, co miało stanowić symboliczne oddanie odpowiedzialności za rozwój świata w ręce jednostki ludzkiej. Głosili, że świat posiada dwie natury, a w każdym z nas ukryty jest pierwiastek boski. Dzięki niemu człowiek może się odrodzić przechodząc proces przemiany. Każdy jej etap zaznaczony był stopniem wtajemniczenia.

Piramida, którą postanowiono zbudować z cegieł i kamieni w Rożnowie, ma 9 m wysokości. Obiekt dokładnie zorientowano według stron świata. Na  ścianach bocznych znajdują się otwory okienne przypominające oczy z egipskich rzeźb. Nad wejściem umieszczono zaś rodowe herby. We wnętrzu występuje efekt mumifikacji ciał. Pierwszą osobą, którą tu pochowano w 1800 r. był generał Karl Adolf August von Eben und Brunnen. Łącznie spoczęło w mauzoleum 27 osób. Niestety nie brakowało też wandali, którzy bezmyślnie dewastowali i bezcześcili grobowiec. Miejscowy nauczyciel zamurował drzwi wejściowe, aby temu zapobiec. Pomogło to tylko częściowo, gdyż do wnętrza można było nadal dostać się przez okna. Dopiero w 2005 r. przeprowadzono ekshumacje i powkładano zmumifikowane szczątki z powrotem do 13 trumien. Obiekt zabezpieczono i wpisano do rejestru zabytków, ale gruntownej renowacji nie przeprowadzono.

Jak pokazują badania radiestezyjne,  od środka ściany południowej, przy drzwiach, oraz z części podziemnej emitowane jest promieniowanie zieleni ujemnej będącej silną energią niszczącą mikroby. Na prawo od wejścia generowane są w stronę pobliskiego kościoła korzystne dla ludzi wibracje w kolorze białym. Od strony wschodniej dominują promieniowania odpowiadające fioletowi, od północy występuje zaś kolor niebieski, zielony i żółty. Natomiast przy ścianie zachodniej – barwa pomarańczowa i czerwona. Wewnątrz piramidy radiacje sięgają poziomu 29000 jednostek Bovisa (w zwykłych miejscach jest to rzadko ponad 6500 jednostek). Ich moc jest słabsza na zewnątrz ściany północnej, gdzie wynosi 18000 jednostek. Piramida kumuluje pozytywne energie przyrody. W okresie powojennym mieszkańcy wsi wykorzystywali ją do składowania płodów rolnych. Dzięki temu cebula i inne warzywa znakomicie się przechowywały, zachowywały długo świeżość i posiadały ponoć znakomite walory smakowe.

O radiestezji dowiedz się z mojej książki:

http://leszekmatela.com/radiestezja-nauka-praktyka-ochrona-przed-szkodliwym-promieniowaniem/

Poznaj skalę pomiarową Bovisa z filmu:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=16bmQzXNV_g&feature=emb_logo

DZIEŁO WTAJEMNICZONEGO ARCHITEKTA LANGHANSA

Z pewnością człowiek, który zaprojektował i usytuował obiekt musiał znać się na niewidzialnym świecie wibracji przyrody. Był nim nie byle kto, bo słynny architekt Carl Gotthard Langhans (1732-1808), twórca m.in. Bramy Brandenburskiej w Berlinie (wzorowanej na Propylejach ateńskich), licznych kościołów i pałaców oraz Belwederu w parku Charlottenburg. W ostatnim z wymienionych obiektów król Fryderyk Wilhelm II organizował misteria różokrzyżowe. Również Langhans interesował się wiedzą starożytną i ezoteryką. Przypuszczalnie należał do wspomnianego bractwa i uczestniczył w jego sekretnych ceremoniach i inicjacjach. Inaczej pruski władca nie powierzyłby mu projektów budowli służących hermetycznym rytuałom. Zbudował też piramidę w Neuer Garten w Poczdamie. W jej wnętrzu przechowywano bryły lodu, które wykorzystywano później w królewskiej kuchni. W pobliżu tego obiektu odbywały się spotkania wolnomularzy.

Obok tajemniczego rożnowskiego mauzoleum wzniesiono w 1788 r. drewniany kościół. Pierwotny obiekt w tym miejscu był wzmiankowany już w 1376 r. i nosił wezwanie Trójcy Świętej. Obecnie poświecony jest apostołom Piotrowi i Pawłowi. Z pierwszej budowli ocalała ambona, ołtarz główny, chrzcielnica i dzwony. Od XVI w. aż do 1945 r. należała ona do protestantów. Po wojnie została przekazana katolikom, stając się filią parafii ze Skałągów. We wnętrzu, w ołtarzu głównym znajduje się ciekawy gotycki tryptyk z drugiej połowy XV w. Możemy też podziwiać wiele elementów barokowych i rokokowych, jak np. organy i ambonę oraz drewniane epitafium ludowe z 1718 r.  Energetyka zabytkowej świątyni dopełnia znakomicie układ promieniowań występujący wokół rożnowskiego mauzoleum.

 

Aby poznać niezwykłe i pełne tajemnic miejsca w Polsce południowej sięgnij do mego przewodnika :

MAGICZNE WYPRAWY PO POLSCE. Dolnośląskie, opolskie, śląskie

http://leszekmatela.com/magiczne-wyprawy-po-polsce-dolnoslaskie-opolskie-slaskie/