RESWERATROL DLA ZDROWIA

Posted on gru 1, 2014

Recenzja suplementu diety

W fachowej literaturze dotyczącej zdrowia możemy spotkać termin francuski paradoks. Chodzi o wyjątkowo wysoką średnią długość życia Francuzów mimo niezbyt zdrowej i często zbyt tłustej codziennej diety. Badania wskazują, że przyczynia się do tego w dużym stopniu wyjątkowo wysokie spożycie resweratrolu zawartego w czerwonym winie konsumowanym regularnie przez mieszkańców tego kraju. Najwięcej tego organicznego związku chemicznego znajduje się w winogronach, a głównie w ich skórce. W mniejszych ilościach występuje on też w orzeszkach ziemnych oraz w owocach morwy i czarnej porzeczki.

Kompleksowe badania nad resweratrolem przeprowadził zespół Davida Sinclaira z Uniwersytetu Harvarda. Okazało się, że związek ten jest niezwykle skutecznym przeciwutleniaczem oraz naturalnym środkiem zwalczającym infekcje grzybiczne. Eksperymenty na myszach wykazały, że redukuje on objawy starzenia, hamuje rozwój stanów zapalnych, znacząco obniża poziom cholesterolu i ogólnie wydłuża życie. Wspomaga przepływ krwi w kończynach dolnych. Niszcząc wolne rodniki, zapobiega powstawaniu chorób układu sercowo-naczyniowego oraz nowotworów. Pomocny jest w odchudzaniu i redukcji cellulitu. Wspiera funkcjonowanie naczyń włosowatych i przyczynia się do dobrego wyglądu skóry.

Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza wprowadziło niedawno do swojej oferty RESVERATROL w kroplach. Zawiera on ekstrakt ze skórek winogron o wysokim stężeniu wspomnianego związku organicznego. Dzięki temu wystarczy używać tylko 8 kropli tego produktu rano oraz 8 kropli wieczorem, rozpuszczając je w wodzie.

Resveratrol-www

RESVERATROL to kolejny bardzo pożyteczny dla zdrowia preparat opracowany przez doktora Krzysztofa Błechę, założyciela Centrum  Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza i autora licznych publikacji o zielarstwie i suplementach diety, w tym książki: Profilaktyka zdrowotna i fitoterapia (współautorka prof. Iwona Wawer).

 

 

 

 

Informacje o Resveratrolu:

http://bonimed.pl/produkty/profilaktyka-przeciwnowotworowa/resveratrol-esencja-wina-w-kroplach/

Uwaga: recen­zja suple­mentu diety nie jest jaką­kol­wiek wska­zówką medyczną. Po poradę należy zwra­cać się indy­wi­du­al­nie do leka­rza lub farmaceuty!