STAROSŁOWIAŃSKIE DOŁADOWANIE ENERGETYCZNE OD DRZEW

Posted on maj 7, 2020

STAROSŁOWIAŃSKIE DOŁADOWANIE ENERGETYCZNE OD DRZEW

Dawni Słowianie czuli się cząstką natury. Wiedzieli, że posiada ona potężną siłę oddziaływania na człowieka, zdawali sobie sprawę z jej ogromnego potencjału leczniczego i duchowego.

W życiu codziennym naszych przodków drzewa pełniły istotną rolę. Karmiły  owocami,  otaczały cieniem, leczyły wpływem swego  biopola. O tym, jak ważne było ich terapeutyczne oddziaływanie, może świadczyć fakt, iż słowo zdrowie wywodzi się od starosłowiańskiego wyrazu zdraw (sъdravъ – pochodzący z dobrego drewna).  Wierzono, że od choroby można  uwolnić się przeciskając przez szparę pomiędzy rozdwajającymi się pniami.

Przypisywanie drzewom ogromnej mocy nie należy traktować jako zabobon. Jak wykazały przeprowadzone przed kilkoma laty w Rosji badania, gałązki jodły syberyjskiej, umieszczone obok chorego, zmniejszają o 50 % liczbę mikrobów w pomieszczeniu. Najlepsze właściwości antyseptyczne mają, obok jodły, także niektóre gatunki sosny, jesion, eukaliptus, a nawet wiśnia i topola. Z krzewów natomiast pod tym względem wyróżniają się jałowiec i czarna porzeczka. Przekonujemy się też o oddziaływaniu drzew na psychikę. W tym zakresie doceniano szczególnie dęby, buki, wiązy i kasztanowce.

Drzewa możemy wykorzystać dla zwiększenia naszej biowitalności. Za najwłaściwsze gatunki  do regeneracji sił witalnych  człowieka  uważane są  przede wszystkim: lipa, dąb, klon, sosna, świerk, jodła i buk. Można jednak wybierać je w zależności od indywidualnych potrzeb. Powinny być zdrowe i okazałe. Podpowie nam intuicja. Można też posłużyć się wahadłem, aby wybrać najwłaściwszy okaz w parku, ogrodzie czy w lesie..

Znakomite efekty daje również „doładowanie” bioenergetyczne  poprzez  objęcie  pnia. Dotykamy go zarówno stopami, kolanami, jak i klatką piersiową i czołem. Poczujmy w   czasie   naszego  kontaktu  z  mocą  drzewa  jego  ruchy powodowane  siłą  wiatru, przytuleni do pnia przodem zamknijmy oczy,  przeżyjmy  jedność  z drzewem, a poprzez nie jedność z całą  przyrodą  i wszechświatem.

Możemy nie tylko zwiększyć biowitalność, ale też oczyścić się energetycznie.  Rozdwojone drzewa rosnące w miejscach mocy posiadają ciekawe właściwości. Najważniejszą z nich jest możliwość oczyszczenia z dysharmonijnych i chorobowych energii poprzez przejście człowieka pomiędzy rozchylającymi się pniami. Było to praktykowane w medycynie ludowej w dawnych czasach. Wiedzieli o tym i wykorzystywali  dawni Słowianie. Stosowali też ciekawą metodę wyrównywania polaryzacji magnetycznej ciała. Jej zaburzenia mogą być przyczyną wielu schorzeń. Do regulacji polaryzacji wystarczy znaleźć dwa odpowiednie drzewa.

W mojej książce SŁOWIAŃSKIE KORZENIE. Odkryj tradycje przodków przedstawiam znaczenie energetyczne poszczególnych drzew oraz prezentuję szczegółowo techniki, jak możemy współcześnie skorzystać z ich dobroczynnego dla naszego ciała i psychiki oddziaływania.

Z książki można też się dowiedzieć m.in. o zdrowej diecie dawnych Słowian, ich życiu codziennym, wierzeniach i ceremoniach, kulcie przyrody, ziołach i kadzidłach, rodzimych odpowiednikach feng shui, dawnych miejscach mocy oraz jak je wykryć i skorzystać w praktyce z ich oddziaływań.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=dUM8m37ouQ4&feature=emb_logo

http://leszekmatela.com/slowianskie-korzenie-poznaj-tradycje-przodkow/

Zachęcam wszystkich do zapoznania się ze starosłowiańskimi metodami korzystania w energii drzew. Warto skorzystać z darów, jakie ofiarowuje nam Matka Natura, tak jak czynili to nasi przodkowie.

Leszek Matela