VILCACORA, HUBA BRZOZOWA, PYŁEK KWIATOWY

Posted on mar 12, 2015

Recenzja suplementu diety

Vilcacora (Uncaria tomentosa) znana jest ze swych wspaniałych właściwości leczniczych od wielu lat. Preparaty z tej rośliny w najczystszej formie pochodzą z Instytutu Ojca Szeligi IPIFA z Peru. Właśnie bezpośrednio stamtąd sprowadza je do Polski Centrum Ziołolecznictwa Wilcaccora z podwarszawskich Łomianek. Znakomitym pomysłem Marty Skolimowskiej ze wspomnianego centrum jest połączenie właściwości vilcacory oraz czarnej huby brzozowej (Inonotus obliquus) zwanej też guzem brzozowym albo błyskoporkiem podkorowym. W rosyjskiej medycynie ludowej grzyb ten określany jest terminem czaga. Stosowano go jako środek antynowotworowy. Badania przeprowadzone w Rosji, jak i częściowo w Polsce (prof. Aleksander Ożarowski) potwierdziły jego znaczenie lecznicze. Guz brzozowy wykazuje właściwości wzmacniające organizm, działa przeciwzapalnie, likwiduje wirusy i bakterie, hamuje skłonność do przerzutów nowotworów. Z kolei vilcacora jest preparatem o wszechstronnym działaniu, w tym immunostymulującym i przeciwrakowym. Nic bardziej nie mobilizuje organizmu do walki z chorobą niż Uncaria tomentosa.
Po połączeniu guza brzozy z korą vilcacory uzyskano w Centrum Ziołolecznictwa Wilcaccora preparat o bardzo dobrych właściwościach. Nadano mu nazwę INKAS CZAGA ESPERANZA. Posiada on cechy obu składników i może być stosowany jako suplement diety. Co ciekawe, po zmieszaniu huby ze zmieloną korą vilcacory, obserwuje się wzmocnione oddziaływanie obu wymienionych elementów.

Czaga1

 

Wszelkie informacje o preparacie INKAS CZAGA ESPERANZA:
http://unadegato.pl/apteka/inkas-czaga-esperanza-p-60.html
CENTRUM ZIOŁOLECZNICTWA WILCACCORA
05-092 Łomianki, ul. Warszawska 71 a
tel. 22- 751 65 07

Innym produktem Centrum Ziołolecznictwa Wilcaccora łączącym cechy lecznicze dwóch sprawdzonych, naturalnych składników jest WILCAPI REGENERUM. Połączono tu korzystne oddziaływanie pyłku kwiatowego z vilcacorą. Badania wykazały, że pyłek kwiatowy zawiera aż 200 różnych związków leczniczych. Jest źródłem 36 makro- i mikroelementów, między innymi takich jak: wapń, żelazo, magnez, krzem, siarka, miedź, srebro, cynk, chrom, molibden. Ponadto w jego składzie jest mnóstwo witamin C, B1, B2 oraz PP. Pyłek znakomicie wzmacnia organizm. Zalecany jest w stanach osłabienia, ciężkich chorobach oraz po radio- i chemioterapii. Pozwala organizmowi w krótkim czasie na uzupełnienie pierwiastków i mikroelementów zapewniających zdrowe funkcjonowanie. Usprawnia też funkcjonowanie mózgu, procesów intelektualnych i zapamiętywania. Odtruwa organizm. Jest składnikiem stosowanym przy dolegliwościach prostaty, zaleganiu moczu w pęcherzu oraz stanach zapalnych. Gdy połączono pyłek kwiatowy z vilcacorą, uzyskano znakomite działanie synergiczne, w którym składniki obu preparatów wzajemnie wzmacniają się i uzupełniają.
WILCAPI REGENUM w formie kapsułek producent zaleca stosować po przebytych ciężkich, przewlekłych chorobach zakaźnych, chorobach nowotworowych i innych przypadkach takich jak: zakrzepowe zapalenie żył, przerost gruczołu prostaty, niedobór żelaza, zakażenia bakteryjne, niedowaga, przewlekły brak łaknienia i anoreksja.
Wilcapi Regenum opóźnia proces starzenia i posiada działanie odtruwające, obniża też poziom cholesterolu oraz ma działanie przeciwmiażdżycowe. U osób starszych odżywia i tonizuje tkankę nerwową. Jedynym przeciwwskazaniem może być uczulenie na któryś ze składników pyłku.

Wilcapi Regenerum

Wilcapi Regenerum

 

 

Szczegółowe informacje WILCAPI REGENUM:
http://unadegato.pl/apteka/wilcapi-regenerum-p-51.html

CENTRUM ZIOŁOLECZNICTWA WILCACCORA
05-092 Łomianki, ul. Warszawska 71 a
tel. 22- 751 65 07

 

Uwaga: recen­zja suple­mentu diety nie jest jaką­kol­wiek wska­zówką medyczną. Po poradę należy zwra­cać się indy­wi­du­al­nie do leka­rza lub farmaceuty!