WAWEL ENERGETYCZNE SERCE POLSKI

Posted on maj 21, 2021

JEŚLI SAM NIE DOŚWIADCZYSZ, NIE UWIERZYSZ!

Leszek Matela, autor przewodnika Czakram na Wawelu. Miejsca mocy Krakowa i Małopolski

 

Dawna siedziba królów Polski jest najsilniejszym miejscem mocy w naszych kraju. Tu znajduje się jeden z czakramów Ziemi, czyli centrów energetycznych mających do spełnienia ważne zadania w dziejach całej ludzkości.  

Fakt, że z Indii przyjeżdżają pielgrzymi na Wawel w poszukiwaniu mocy duchowej ma  związek z jedną z hinduskich legend. Według niej Śiwa rzucił 7 magicznych  kamieni w 7 różnych stron świata jako boski podarunek  dla  ludzkości.  Z miejsc tych miała dobywać się silna energia.  Prawdopodobnie  za sprawą Wandy Dynowskiej, polskiej  tłumaczki  i  teozofki,  zaczęto łączyć punkt, gdzie  spadł jeden z kamieni, ze Wzgórzem Wawelskim. Czy jednak rzeczywiście chodzi o realny kamień? Warto wziąć pod uwagę, że w dalekowschodnim kręgu kulturowym utożsamiony jest on ze świątynią.

Sława Szyszko-Bohusz Celewiczowa, córka Adolfa Szyszko-Bohusza, głównego renowatora zamku, opisała następującą sytuację: W Krakowie (nie pamiętam  kiedy) przebywała pewna teozofka, nazywała się Borzobohata. Miała kontakty z kapłanami, wyznawcami Brahmy. Poprosiła ojca, aby umożliwił tym kapłanom wejście do krypty Gereona. Miał tam być jakiś święty kamień indyjski, kapłani chcieli obcować ze swoim Bogiem właśnie tam. Ojciec wyraził zgodę. Który to kamień, nie wiem, sądzę, że ojciec też nie wiedział. Faktem jest, że z tym swoim Bogiem obcowali dość długo.

O wizytach egzotycznych gości na Wawelu przed wojną relacjonował Ilustrowany Kurier Codzienny. W 1955 r. członkowie delegacji towarzyszącej premierowi    Indii    Jawaharlal Nehru    wprawili w   konsternację oprowadzających  po  zamku  PRL-owskich oficjeli, kiedy poprosili o pozostawienie  ich  na  kilka  minut w samotności w jednej z sal,  aby  móc  zagłębić  się  w  medytacji.  Opowiadali później o ogromnej energii wydobywającej się spod zamku.

Podobne sytuacje wystąpiły ponoć również podczas wizyt innych osobistości z tamtego regionu. Dla niektórych mieszkańców Indii Kraków to najważniejsze miejsce w Polsce, a Wawel to święte centrum duchowe. Są nawet tacy, którzy twierdzą, że nazwa wzgórza wywodzi się od sanskryckiego słowa niebo.

Interesujące są opinie  na temat czakramu głoszone przez różnych  mistrzów  duchowych  i  okultystów  spoza Polski. Odwiedzili go m.in.  znani teozofowie Annie Besant i Charles  W.  Leadbeater. Z całą stanowczością potwierdzili,  iż  odczuwają potężną energię duchową wydobywającą się tutaj spod ziemi.  O czakramie wawelskim i o swoich doznaniach związanych z tym miejscem pisał również w 1932 roku  jasnowidz   dr   George   Arundale.   Zaobserwował   on promieniującą z zamku potężną aurę magnetyczną. Twierdził,  że  obejmuje  ona  całą  Europę  Środkową.  Jego zdaniem   w  przyszłości  energia  ta  będzie  służyć  pracy wewnętrznej  i  religijnej  wielu pokoleń, odradzać i ratować chylącą się ku upadkowi duchowemu Europę.

Gdy zbierałem relacje o różnych sławnych ludziach, którzy odwiedzali Wawel, natknąłem się na informacje, że dwóch władców podczas wizyt w Krakowie interesowało się studniami na zamku, a byli to cesarz Etiopii Hajle Sellasje oraz szach Iranu Reza Pahlawi.  Hajle Sellasje  uważany był za osobę wtajemniczoną, a nawet otaczaną czcią boską przez rastrafarianów na całym świecie. Woda ze starych wawelskich studni pochodziła prawdopodobnie z dość  głębokich warstw ziemi. Sądzę, że posiadała wybitne właściwości energetyczne. Mogła też być nośnikiem subtelnych energii. Nic też dziwnego, że egzotyczni goście z Afryki i Azji dopytywali o studnie. Widocznie uważali, że przekaz wiedzy w takim miejscu mógł się odbywać poprzez wibracje wody.

Może ktoś powiedzieć: Oj tam,  to tylko takie legendy! Te opowieści można włożyć między bajki! Ale czy na pewno? Nie uwierzymy w moc Wawelu, dopóki sami jej nie odczujemy osobiście! Wystarczy tylko nie blokować się na te oddziaływania! Szczególnymi dniami kiedy stosunkowo łatwo doświadczyć możemy dobroczynnych wibracji tego miejsca jest majowa pełnia Księżyca. W 2021 r. wypada ona 26 maja (we środę). Najlepiej wybrać się na Wawel w tym dniu bądź w następnym. Księżyc wschodzi 26 maja nad Krakowem o 20.55, ale nie koniecznie musimy znaleźć się na zamku późną porą wieczorową, tym bardziej, że wejście na wzgórze możliwe jest do godziny 20. Polecam odwiedzenie tego miejsca w ciągu dnia. Wzgórze wawelskie wraz z dziedzińcem arkadowym otwarte już od godz. 6:00. Poranek albo wczesny wieczór  to zazwyczaj pory, w których jest najmniej turystów. Można przysiąść  sobie spokojnie na schodach senatorskich, wyciszyć się, nastawić się na odbiór subtelnych radiacji czakramu. Pomocna jest afirmacja wypowiadana w myślach: Wchłaniam energie, które są mi aktualnie potrzebne i jedynie w bezpiecznej ilości! Wykonajmy kilka głębszych wdechów i wydechów, zamknijmy oczy. Pozbądźmy się myśli, koncentrując się na spokojnym, miarowym oddechu.

Warto zobaczyć również słynną kaplicę (kościół) św. Gereona. Obiekt jest od roku udostępniany zwiedzającym (z przerwami spowodowanymi wcześniejszymi restrykcjami pandemicznymi). Sprzedaż  biletów (normalny 10 zł, ulgowy 5 zł) odbywa się od wtorku do niedzieli do 16:30, ostatnie wejście o 16:40). W piątki i w soboty można też tam wejść zazwyczaj jeszcze później, nawet do 19.40. Szczegółowe informacje:

https://wawel.krakow.pl/godziny-bilety-kasy-rezerwacje-bagaz

Dzieje tego najbardziej energetycznego punktu w Polsce, jego sekrety i badania opisałem szczegółowo w moim przewodniku:

CZAKRAM NA WAWELU. MIEJSCA MOCY KRAKOWA I MAŁOPOLSKI wydanym przez Wydawnictwo KOS w Katowicach.

Znajdziecie w niej Państwo opisy najważniejszych miejsc mocy Krakowa i 31 miejscowości Małopolski.

Informacje o tej publikacji:

www.leszekmatela.com/1435/

https://www.kos.com.pl/czakram_na_wawelu_leszek_matela_wydawnictwo_kos.html

Książkę wydano po patronatem medialnym NIEZNANEGO ŚWIATA, który wielokrotnie na swoich łamach przedstawiał tajemnice wawelskiego czakramu. Pozycję tę można zamówić w Księgarni-Galerii Nieznanego Świata:

https://nieznany.pl/pl/p/Czakram-na-Wawelu.-Miejsca-mocy-Krakowa-i-Malopolski/13620

W nr 6/21 Nieznanego

 Świata ukazała się recenzja tego przewodnika.

UDAJ SIĘ NA WAWEL I OSOBIŚCIE SPRÓBUJ DOŚWIADCZYĆ JEGO MOCY!